Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

NHL:

NHL: "Medveď" Chára pomáhal, Hossa má jednoducho smolu

10.04.2009 9:37 - NEW YORK
Hokejisti Montrealu Canadiens postúpili do bojov o Stanleyho pohár napriek tomu, že v nočnom zápase NHL prehrali po predĺžení s lídrom Východnej konferencie Bostonom Bruins 4:5.
V bráne hostí nedostal šancu slovenský brankár Jaroslav Halák, v drese domácich sa darilo ich kapitánovi Zdenovi Chárovi, ktorý dal už 19. gól v v sezóne a pridal aj asistenciu s poradovým číslom 31. V play off si zahrajú aj hráči New York Rangers, ktorí v Madison Square Garden zdolali Philadelphiu 2:1.

V súboji v Detroite zvíťazil Nashville 4:3 po samostatných nájazdoch a stále živý šancu na postup. Duel nedohral slovenský kanonier Marián Hossa, ktorý v druhej tretine utrpel nešpecifikované zranenie dolnej časti tela. Tréner Red Wings Mike Babcock po zápase uviedol, že s návratom Hossu nechcel riskovať a jeho stav je momentálne otázny.

Výsledky:
Boston - Montreal 5:4 pp (za domácich Chára 1+1)
New York Rangers - Philadelphia 2:1
Carolina - Buffalo 1:5
Atlanta - Florida 2:3
Ottawa - New Jersey 2:3 pp a sn
Pittsburgh - New York Islanders 6:1
Tampa Bay - Washington 2:4 (za domácich Mihálik 0+1)
Detroit - Nashville 3:4 pp a sn
Colorado - Dallas 2:3 pp a sn (za domácich Budaj odchytal celý zápas a kryl 37 striel)
Vancouver - Los Angeles 1:0
San Jose - Phoenix 1:4